מזג אוויר ברומא

למתעניינים במזג אוויר ברומא, ניתן לומר כי מתאפשר לבוא לטיול ברומא כל השנה, אך החודשים המומלצים ביותר הם אפריל ומאי וכן סוף ספטמבר ואוקטובר, בהם מזג האוויר ברומא למטייל  נוח מאוד, אם כי יכול לרדת גשם מדי פעם. חודשי הקיץ ברומא (חודשים יולי – אוגוסט) פחות מומלצים כי מאוד חם ולח (בערך כמו בארץ) ובנוסף העיר עמוסה מאוד בתיירים כך שהמחירים עולים והצפיפות כמעט בלתי נסבלת. החורף ברומא אמנם קר וגשום יותר מאשר בארץ אך בהחלט אפשר ליהנות מרומא גם בחורף (פחות קרה מערים אירופאיות אחרות), מה גם שיש הרבה פחות תיירים. להמלצות על פעילות ברומא ביום גשום לחצו כאן. לא כדאי להגיע לביקור ברומא בתקופות החגים הנוצריים, בהן האיטלקים מטיילים בהמוניהם ומציפים את כל האתרים ברומא (חג הפסחא במרץ ותקופת חג המולד בסוף דצמבר תחילת ינואר).

להלן ממוצעי המשקעים ותיאור מזג האוויר ברומא לאורך השנה:

חודש טמפרטורה ממוצעת ימי גשם בחודש אחוזי לחות
ינואר
לפרטים נוספים לחץ כאן
8°C 10 68%
פברואר
לפרטים נוספים לחץ כאן
8°C 9 64%
מרץ
לפרטים נוספים לחץ כאן
10°C 8 56%
אפריל
לפרטים נוספים לחץ כאן
13°C 7.5 54%
מאי
לפרטים נוספים לחץ כאן
17°C 5 54%
יוני
לפרטים נוספים לחץ כאן
20°C 5 48%
יולי
לפרטים נוספים לחץ כאן
24°C 4 42%
אוגוסט
לפרטים נוספים לחץ כאן
25°C 4 43%
ספטמבר
לפרטים נוספים לחץ כאן
21°C 5 50%
אוקטובר
לפרטים נוספים לחץ כאן
17°C 8 59%
נובמבר
לפרטים נוספים לחץ כאן
12°C 11 66%
דצמבר
לפרטים נוספים לחץ כאן
9°C 10 70%

מזג אוויר ברומא בינואר
בחודש ינואר מזג האוויר ברומא הוא הקר ביותר בשנה, במיוחד בלילות. הלחות בינונית
ויש סיכוי די טוב לגשם (מומלץ להביא מעיל גשם ומטריה). עם זאת, הסיכוי לשלג בינואר (או בכל חודש אחר למען האמת) הוא כמעט אפסי. מומלץ להיות בעניינים לגבי אירועים ברומא בינואר: חגיגות השנה החדשה והאירועים הנוספים משווים לעיר אווירה נהדרת.

להלן ממוצע המשקעים בינואר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C8 (נעה בין °C3 ל- °C12)
ימי גשם בחודש: 10
68% לחות

 

מזג אוויר ברומא בפברואר
בחודש פברואר מזג האוויר ברומא עדיין קר, אך מתחילה מגמת עלייה קלה בטמפרטורות. בימים קריר והלחות בינונית. עדיין יש סיכוי טוב לגשם, מעט פחות מבחודש ינואר – מומלץ להצטייד בביגוד הולם. ימי החורף הקרירים טומנים בחובם בילוי קסום: החלקה על הקרח בזירת ההחלקה המיוחדת, הנמצאת למרגלות מצודת סנט אנג'לו (Castel Sant'Angelo) המרשימה.

להלן ממוצע המשקעים בפברואר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C8 (נעה בין 4°C ל- °C13)
ימי גשם בחודש: 9
64% לחות

 

מזג אוויר ברומא במרץ
בחודש מרץ מזג האוויר ברומא עדין קריר, אך האביב כבר מעבר לפינה והולך ומתחמם. מספר ימי הגשם הממוצע במהלך החודש הולך ופוחת ביחס לחודש פברואר. מומלץ להתכונן עם לבוש קל, אך להכין ליתר ביטחון מעיל גשם ולבוש חם יותר, בעיקר לערבים והלילות. המטיילים ברומא בחודש מרץ יוכלו ליהנות מפסטיבל פסטה דיסנטה פרצ'סקה רומאנה בו נוהגים הנהגים הרומיים למנזר בפורום כדי לקבל את ברכתה של הפטרונית פרנצ'סקה הקדושה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

להלן ממוצע המשקעים במרץ ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C10 (נעה בין °C5 ל- °C15)
ימי גשם בחודש: 8
56% לחות

 

מזג אוויר ברומא באפריל
בחודש אפריל מזג האוויר ברומא נעים. עדיין ניתן להיתקל במספר ימי גשם במהלך החודש אך הטמפרטורות נוחות ביום. זהו נחשב חודש נהדר לבקר באתרים ברומא והמטיילים מרוויחים כבר יותר שעות שמש מפנקות (שבע שעות בקירוב), אך קחו בחשבון שזו עדין תחילתו של אביב אירופאי וכדאי להתכונן גם לגשם ושעות קרירות, בעיקר בלילה. מומלץ לבקר בחודש אפריל ברומא במדרגות הספרדיות במסגרת פסטיבל האביב. ניתן לבקר במדרגות הספרדיות במסגרת סיור לילי מיוחד במזרקות וכיכרות רומא.

להלן ממוצע המשקעים באפריל ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C13 (נעה בין °C8 ל- °C18)
ימי גשם בחודש: 7.5
54% לחות

 

מזג אוויר ברומא במאי
בחודש מאי מזג האוויר ברומא נפלא לטיול וביקור באתרים. זוהי תחילתו של הקיץ, ישנם ימי גשם בודדים במהלך החודש, אך הם קלילים יותר. מומלץ להתכונן עם ביגוד בשכבות: לבוש קל ואפילו קצר במהלך היום, עם אפשרות למעיל קל בעת הצורך, ומעיל חם יותר ללילות. כולנו מכירים את חג הראשון למאי – חג הפועלים, אך ברומא, כמו בכל איטליה, זהו יום חג מוכרז והמטיילים במאי יוכלו להצטרף לצעדה או חגיגה. קחו בחשבון כי ביום זה שירותים רבים סגורים בפני הקהל.

להלן ממוצע המשקעים במאי ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C17 (נעה בין °C12 ל- °C22)
ימי גשם בחודש: 5
54% לחות

 

מזג אוויר ברומא ביוני
בחודש יוני מזג האוויר ברומא נעים למדי ויבש, הלחות נמוכה. הימים חמים ומורגש האקלים הים תיכוני. הלילות נעימים, פחות קרירים מבחודש מאי ועדיין לא חמים ודביקים מדי. הסיכוי לגשם נמוך, אך שווה לזכור כי גם הוא קיים, על אף שרוב היום מורגשות קרני השמש הנעימות, עד כדי לבוש קצר וסנדלים. כשמזג האוויר כבר חם, יוכלו המטיילים ברומא ליהנות מבילוי לכל המשפחה: ביקור בפארק המים Rainbow Magic Land, אשר מציע גם מתקנים מכל הסוגים, עם ובלי המים. לפרטים נוספים לחצו כאן.

להלן ממוצע המשקעים ביוני ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C20 (נעה בין °C15 ל- °C26)
ימי גשם בחודש: 5
48% לחות

 

מזג אוויר ברומא ביולי
בחודש יולי מזג האוויר ברומא הינו יבש וחם, לדעת לא מעט מטיילים אפילו חם מדי, אך את רבים מן הישראלים זה לא מרשים. הלילות גם הם חמים, הלחות נמוכה ואפילו ביולי ישנו סיכון נמוך למטר גשם, אך רוב המטיילים מצליחים להתחמק מהחוויה (אשר יכולה גם להיות הקלה במהלך החום של היום). יש להיזהר מהשמש ולהצטייד במסנן קרינה, משקפי שמש, כובע ובקבוק מים שאפשר תמיד למלא במי הנביעה הנפלאים בברזיות המפוזרות בעיר. הבילוי ביולי ברומא מציע הזדמנות נהדרת לטבול רגליים במזרקות העיר היפיפיות, וזוהי תקופה מצוינת לקיים סיור לילי בין כיכרות ומזרקות העיר.

להלן ממוצע המשקעים ביולי ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C24 (נעה בין °C18 ל- °C30)
ימי גשם בחודש: 4
42% לחות

 

מזג אוויר ברומא באוגוסט
בחודש אוגוסט מזג האוויר חם ביותר, לעיתים קרובות בשעות הצהריים אפילו חם מדי. מזג האוויר יבש, הלילות נעימים למדי, וכמו בחודש יולי במהלך היום חשוב להיזהר מהשמש ולהצטייד בין השאר בבקבוק מים, שאפשר למלא ללא הגבלה במי הנביעה הנפלאים בברזיות המפוזרות בעיר. באוגוסט רומאים רבים נוהגים לצאת מהעיר לחופשת קיץ, כך שהעיר מעט פחות עמוסה. בונוס למטיילים ברומא באוגוסט: תמצאו על הזגוגיות של רבות מן החנויות ברומא שלט 'Saldi' – זהו סוף העונה ולחובבי קניות ברומא זו הזדמנות נהדרת לרכישות.

להלן ממוצע המשקעים באוגוסט ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C25 (נעה בין °C19 ל- °C30)
ימי גשם בחודש: 4
43% לחות

 

מזג אוויר ברומא בספטמבר
חודש ספטמבר ברומא הינו אחד החודשים המומלצים ביותר לטיול בעיר, בזכות מזג האוויר ובזכות הירידה בעומס התיירים. הימים פחות חמים, הלילות עדיין נעימים (אולם לעיתים נהיה קריר מעט). הסיכוי לגשם הוא קצת יותר גבוה מבחודש אוגוסט, אך עדיין באופן זניח לעומת הימים היפים. למרבה המזל בספטמבר לרוב מתחילה עונת החגים היהודיים המאפשרת לישראלים רבים לצאת לחופשה ברומא. החלק הפחות נעים הוא שמחירי הטיסות גבוהים יחסית ולכן מומלץ להזמין טיסות לרומא זמן רב מראש. המעוניינים לחגוג את החגים היהודיים בקרב הקהילה היהודית ברומא יוכלו לבקר בבית הכנסת הגדול בגטו היהודי ברומא, ואף לקיים בו סיור.

להלן ממוצע המשקעים בספטמבר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C21 (נעה בין °C16 ל- °C27)
ימי גשם בחודש: 5
50% לחות

 

מזג אוויר ברומא באוקטובר
בחודש אוקטובר מזג האוויר ברומא עדין נוח ונעים למדי, עם יותר לחות וימי גשם מבחודש ספטמבר. עונת התיירות לכאורה עומדת להסתיים, אך רבים סוברים כי בהמשך לחודש ספטמבר, זו דווקא התקופה הטובה לטייל ברומא. מומלץ לארוז בגדים לכל עונה: לבוש קליל לימים נעימים, מעיל גשם ומעיל קל לערב. באוקטובר מתקיים פסטיבל הקולנוע הבינלאומי, אירוע המתקיים מזה מספר שנים ומציע תכנית מעניינת ואירוע 'שטיח אדום' חגיגי. לפרטים נוספים על פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ברומא לחצו כאן.

להלן ממוצע המשקעים באוקטובר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C17 (נעה בין °C12 ל- °C22)
ימי גשם בחודש: 8
59% לחות

 

מזג אוויר ברומא בנובמבר
בחודש נובמבר מזג האוויר ברומא מתקרר: הלחות עולה והטמפרטורות צונחות, בעיקר בערב, ובדרך כלל זהו למעשה החודש הרטוב בשנה. יש להצטייד בלבוש חם ובמטריה, אך אל דאגה, הגשם של נובמבר יכול להיות יתרון בטיול ברומא – קראו כמה טיפים לטיול ברומא בגשם.

להלן ממוצע המשקעים בנובמבר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C12 (נעה בין °C8 ל- °C17)
ימי גשם בחודש: 11
66% לחות

 

מזג אוויר ברומא בדצמבר
בחודש דצמבר מזג האוויר ברומא עדין קר. בדומה לחודש נובמבר, הטמפרטורות נמוכות בעיקר בלילה, ויש סיכוי לא רע לגשם, כך שכדאי להצטייד במטריה ובוודאי שבלבוש חם. רומא היא כמובן בירה דתית וקתולית עולמית, ולכן במהלך חודש דצמבר אווירת חג המולד ברומא קסומה במיוחד, אך חשוב לדעת כי בשל החג העיר סגורה למספר ימים. לנועזים שבינינו: ניתן לבקר במיסת חג המולד ההומה בכנסיית פטר הקדוש המרהיבה.

להלן ממוצע המשקעים בדצמבר ברומא:
הטמפרטורה הממוצעת היא °C9 (נעה בין °C5 ל- °C14)
ימי גשם בחודש: 10
70% לחות

מזג אוויר ברומא | מזג אויר ברומא | מזג אויר רומא |

'