טיסות לרומא

Airport panel

 

אי אפשר לחשוב על טיסות לרומא מבלי לחשוב על ההוא שאמר ש "כל הדרכים מובילות לרומא", הוא בטח לא שיער לעצמו עד כמה הדרכים נוחות יהיו בשנות האלפיים. חברות תעופה רבות מאוד טסות לרומא מישראל, וחברות אירופאיות רבות נוספות יכולות לאפשר טיסות קישור דרך יעד שונה באירופה, אשר לעיתים עוזר לחסוך עלויות. דרך נוספת להפחתת עלויות היא רכישת כרטיסים לטיסות שכר (צ'ארטר), שמחירן נמוך יותר בדרך כלל מטיסות סדירות. למרבה הצער הבדלי המחירים של הטיסות לרומא אינם משתנים באופן דראסטי מעונה לעונה, אך למרבה המזל הסיבה לכך היא כי רומא נעימה כמעט בכל מזג אוויר. למידע נוסף על מזג אוויר ברומא.

 

חברות תעופה המפעילות טיסות לרומא
(ישיר מישראל)

 

ישנן חברות נסיעות רבות המתאמות טיסות לרומא ועלות כרטיסי הטיסה שונה מחברת אחת לשנייה, גם כשמדובר בכרטיסים של אותן חברות תעופה, לכן כדאי לערוך השוואת מחירים.

חברות נסיעות המשווקות טיסות לרומא:

 

שדות התעופה ברומא

ברומא שני שדות תעופה עיקריים:

  • נמל התעופה המרכזי הוא פיומיצ'ינו (Fiumicino), הקרוי גם 'ליאונרדו דה וינצ'י'. הוא ממוקם כ-30 ק"מ דרומית מערבית למרכז רומא. בין השירותים שניתן למצוא בנמל התעופה, יש אזור מסעדות וקניות המכונה Sattllite C, גישה לאינטרנט אלחוטי, משרדי המרת מטבע חוץ, דואר ושירות ושרות שמירת חפצים הפועל בין השעות 07:00 – 23:00. התחבורה משדה התעופה ברומא ואליו: ישנם שירותי הסעות נוחים ביותר שניתן להזמין מראש לאיסוף משדה התעופה ובחזרה אליו, הנסיעה אורכת כ-45 דקות. המחיר מצדיק מאוד את השירות, בעיקר בהתחשב בטרטור שבנסיעה ברכבת או בשאטל ויוקר המוניות (לפרטים לחץ כאן). לחובבי הרכבת, ישנן רכבות הנוסעות לתחנה המרכזית  Termini ואף לתחנות טראסטברה, אוסטיינזה וטיבורטינה (לטיבורטינה נוסע גם אוטובוס לילי מהשדה).המוניות מהשדה העירה הן כאמור יקרות יחסית ואפילו מדי. שדה התעופה מחולק לטרמינלים: טרמינל A משמש לטיסות פנים | טרמינל B לטיסות בינלאומיות בעיקר ממדינות אירופה וטיסות פנים | טרמינל C משמש את נוסעי הטיסות לרומא המגיעות באופן סדיר מיעדים בינלאומיים אחרים, בעיקר רחוקים יותר | טרמינל 5 החדש הוא מוצא הטיסות מרומא לישראל של חברת אל על, אולם הנחיתות של טיסות לרומא מישראל הוא עדיין בטרמינלים הוותיקים.

 

  • נמל התעופה צ'אמפינו (Ciampino) ממוקם כ-15 ק"מ דרומית מזרחית למרכז העיר והוא היעד של רוב טיסות הצ'ארטר וטיסות זולות לרומא. זהו שדה קטן יותר והוא די עמוס בדרך כלל. אין בשדה הרבה שירותים אולם ניתן למצוא דואר ובנק להחלפת כספים.גם לשדה התעופה צ'אמפינו ישנם שירותי הסעות נוחים להזמנה מראש (לפרטים לחץ כאן). פתרון מסורבל יותר הוא אוטובוס של חברת LiLa/Cortal המגיע עד לתחנת מטרו המקשרת לתחנת טרמיני (Termini). לא מומלץ לקחת מונית, המחיר לא מצדיק את הנסיעה

 

אתר שדות התעופה באנגלית – http://www.adr.it/static/en/portal/portal/adr/Fiumicino/Leonardo_da_vinci.html

 

 

'